+ Odpowiedz w tym w?tku
Poka?? wyniki od 1 do 7 z 7
    Junior Member Awatar lukezaa
    Do???czy??
    Apr 2012
    Przegl?da
    Bydgoszcz
    Thanks
    0

[Poradnik]Z ceg??y na telefon czy jak podkr?ci? naszego Huawei'a

Z ceg??y na telefon czy jak podkr?ci? naszego Huawei'a

W tym poradniku poka??e mam co mo??na zrobi? z naszego telefoniku normalny telefon w kt??rym Angry Birds nie wiesza si? itp. Pewnie wielu z was pomy??li to nie mo??liwe ja m??wi? to mo??liwe, ale bardzo trudne.

Co b?dziemy potrzebowa?:
    Kabel USB
    Pliki z nowym systemem (Gingerbread 2.3.5 Slax U8500 ROM + CM7) kt??re mo??na pobra? tu: KOMPLETNA PACZKA DOWNLOAD 113.01 MB
    Karta Micro SD min. 2 GB
    oraz oczywi??cie telefon

Zaczynamy:

1. Wypakowujemy wszystkie pliki z pobranej paczki TUNING_HUAWEI_U8500.rar do jednego folderu.

2. Uruchamiamy telefon trzymaj?c praw? s??uchawk? + g??o??no??? w d???? + przycisk w???czania, czekamy na pojawienie si? loga HUAWEI i wpinamy kabel USB do telefonu (no i oczywi??cie do komputera). Czekamy a?? zainstaluj? si? wszystkie pliki i przechodzimy do nast?pnego punktu.

3. Przechodzimy do katalogu z wypakowanymi plikami i teraz je??eli chcemy mie? mniejsze taktowanie procesora ni?? 722 (tak jak ja mam ustawione w swoim telefonie i tak jak ustawione jest w paczce) uruchamiamy plik FlashBootimg.bat w notatniku i zamieniamy liczb? 722 na jedn? z podanych:

Kod:
    600
    633
    652
    671
    691
    710
    Po dokonanej zmianie zapisujemy plik i przechodzimy do flash'owania ROMu.

4. Uruchamiamy nast?pnie pojedynczo w podanej kolejno??ci pliki:

Kod:
    FlashSystem.bat
    FlashBootimg.bat
    FlashRecovery.bat
    FlashModeReboot.bat
    Po uruchomieniu ostatniego pliku telefon nam si? resetuje i uruchamia z nowym softem lecz to nie koniec.

5. Wgrywamy pliki gapps.zip i patch.zip na kart? telefonu po czym uruchamiamy telefon ponownie w trybie Recovery. Wybieramy przyciskiem dotykowym (touchpad'em) pozycj? Flash ZIP from sdcard i akceptujemy klikaj?c przyciskiem touchpad'a, tak samo wybieramy plik gapps.zip i akceptujemy klikni?ciem guzika dotykowego. T? sam? operacj? powtarzamy dla pliku patch.zip. Po zainstalowaniu tych dw??ch plik??w wybieramy Reboot system now aby zresetowa? telefon.

6. Teraz uruchamiamy program Root Explorer i przechodzimy do folderu "/system". W g??rnym prawym rogu wybieramy "Mount R/O". Klikamy przycisk menu (2 od lewej) wybieramy More i New File. Wpisujemy "noinswap" i klikamy OK. Resetujemy telefon. Uruchamiamy ponownie Root Explorer, przechodzimy do folderu "cache" i je??eli nie ma folderu download klikamy przycisk Menu, wybieramy New Folder, wpisujemy nazw? "download". Przytrzymujemy folder download i wybieramy z listy Permissions, nadajemy mu wszystkie prawa z linijek Owner, Group, Others klikam OK.

7. Pora na zmian? j?zyka na polski. Wchodzimy do Settimgs wybieramy Language & keyboard, Select language i teraz szukamy j?zyk Polski. Cieszymy si? j?zykiem polskim

8. Pora na dodanie troch? RAMu. Ale zanim do tego przyst?pimy zr??b kopie zapasow? plik??w na karcie bo zostanie ona ca??kowicie sformatowana.

9. Uruchamiamy telefon w trybie Recovery, wybieramy przyciskiem dotykowym Partition sdcard, Partition SD, potwierdzamy, przesuwaj?c po padzie palec do g??ry wybieramy 800 MB lub wi?cej je??eli kto?? chce wi?cej RAMu (na chwil? obecn? zalecam maksymalnie 1024 MB) oczywi??cie nie zapomnijcie o miejscu na inne plik poniewa?? im wi?cej teraz wybierzecie tym mniej miejsca b?dzie na pliki potwierdzamy wyb??r klikaj?c przycisk dotykowy po czym w ten sam spos??b wybieramy Ext2 (zalecam 128 MB) i potwierdzamy. Resetujemy telefon wybieraj?c Reboot system now.

10. Pobieramy z Android Market program Terminal emulator. Uruchamiamy go i wpisujemy:

Kod:
    mount | grep sdcard
    Pocz?tek wyniku polecenia powinien by? taki:
    Kod:
    /dev/block/vold/179:1
    To jest nasza partycja z plikami. Teraz wpisujemy:

Kod:
    ls /dev/block/vold/
    Wynikiem tego powinno by? co?? takiego:
    Kod:

Kod:
    179:3
    179:2
    179:1
    179:0
    Partycja jaka nas interesuje to ta na samej g??rze czyli 179:3. Teraz wpisujemy tak? komend?:

Kod:
    swapon /dev/block/vold/179:3
    a nast?pnie:

Kod:
    free
    Je??eli przy Swap: jest inna liczba ni?? 0 to oznacza ze swap si? uda?? i posiadamy teraz dodatkow? pami?? RAM

Oto ju?? koniec przer??bki naszego telefonu Je??eli wyskocz? wam jakie?? b???dy piszcie, a postaram si? wyja??ni? co i jak

2. # ADS
    Circuit advertisement
    Do???czy??
    Always
    Przegl?da
    Advertising world

Junior Member Awatar pitereq
    Do???czy??
    Nov 2012
    Thanks
    0
    MAM naprawd? problem bo nie mog? uruchomi? telefonu zatrzymuje mi si? na logo Android i ci?gle si? powtarza . B???gam o pomoc bo telefon ma nieca??y miesi?c a ja robi??em to pierwszy raz .

Junior Member Awatar dodo3110
    Do???czy??
    Nov 2012
    Thanks
    0
    stary mam to samo co m??wi kolega wy??ej pojawia si? logo huawei i tyle tak jakby si? zaci?
    a mo??na si? z tob? jako?? zkontaktowa?

Junior Member Awatar eryk90673
    Do???czy??
    Feb 2013
    Thanks
    0
    Mam taki sam problem plis o kontakt E-mail numer cokolwiek

Cytat Zamieszczone przez pitereq Zobacz posta
    MAM naprawd? problem bo nie mog? uruchomi? telefonu zatrzymuje mi si? na logo Android i ci?gle si? powtarza . B???gam o pomoc bo telefon ma nieca??y miesi?c a ja robi??em to pierwszy raz .

Junior Member Awatar Votek
    Do???czy??
    Feb 2013
    Thanks
    0
    Mam taki sam problem jak ty naprawiles go ?

Junior Member Awatar matrix398
    Do???czy??
    Jun 2013
    Thanks
    0
    mam k??opot z fonem wyskakuje mi logo huawei nic wiecej co mam zrobi???

Junior Member Awatar xapster
    Do???czy??
    Jul 2013
    Thanks
    0
    mo??e tak wi?cej szczeg??????w ?

Uprawnienia umieszczania post??w

• Nie mo??esz zak??ada? nowych temat??w
  • Nie mo??esz pisa? wiadomo??ci
  • Nie mo??esz dodawa? za???cznik??w
  • Nie mo??esz edytowa? swoich post??w